Letní Kabátek

Složení: 100% Ramie

Tento letní Kabátek je velmi pohodlný díky širokým rukávům. Velké boční  plochy ve větru přirozeně vlají a dají se při letních večerech zavinout a zavázat páskem.

Ramie

Ramie neboli čínská tráva - tento unikátní antibakteriální a antiseptický materiál je vhodný do letních dnů, na slunci zůstává krásně chladný. Typická sněhově bílá barva doprovázená odlesky, které se po každém vyprání materiálu umocňují.

Tento materiál nás zaujal na první pohled svým přírodním leskem a neokázalou přírodní bělostí. Název pochází ze slova "Rhea" neboli čínská tráva. Tato tropická rostlina, která se vyskytuje především v Číně, je svým vzhledem příbuzná kopřivě, avšak spodní část listu má jasně bílé zbarvení. Zpevňuje břehy řek v Číně, Indii, Koreji, Tchajwanu a Brazílii. Je antibakteriální, a proto nepotřebuje ke svému pěstování žádné pesticidy. Vláhu čerpá z přilehlých řek a častých tropických dešťů. Nepotřebuje žádnou speciální péči a sklízí se 3-6 ročně! Nabízí se tak otázka: Jak to, že tento úžasný materiál nevyužívají tyto země pro svůj prospěch, ale raději pěstují bavlnu tam, kde nemá podmínky růst přirozeně? Nejstarší nálezy této textilie byly objeveny jako přepravní roucho do posmrtného života faraonů. "Ramie byla nalezena jako obal mumií z doby 5000 let před Kristem ve starém Egyptě." Není divu, velice dobře odolává bakteriím a plísním. Zajímavostí je ale její lesk. Čím vícekrát Ramie vyperete, tím získává vyšší lesk a je na omak daleko jemnější. Ideální je tento materiál v létě - jak jsme si mohli vyzkoušet při slunečných dnech, tento materiál skutečně chladí i za parného slunce. V porovnání s bavlněným šálem, který hřál, tak šál z Ramie byl příjemně chladný! "Obecné mínění v odborné literatuře popisuje ramii jako drahou a vzácnou tkaninu (zejména v Evropě), kvůli náročnému pěstování a vysokým nákladům na následné zpracování. Do Evropy se vůbec nedováží jako surovina, pouze již zpracovaná ve výrobcích. Zpracování ramie je technologicky mnohem náročnější než u lnu."

1 600,00 Kč