Široké lněné kalhoty s páskem

Složení: Kalhoty- len 100% (hrubší) Pásek Košilový len 100% (jemnější)

Tyto pohodlné široké kalhoty vhodné na každodenní nošení i na meditaci jsou flexibilní díky pásku na zavázání. Útlejší postava odhalí více boky, proto doporučujeme kombinovat s bambusovým dlouhým tričkem. 

Len

Tento pevný materiál s českou tradicí je znám především díky svým tepelným účinkům, na jaře příjemně chladí a redukuje pocení, za chladných podzimních dnů příjemně zahřeje.

Len je hypoalergenní, velmi tuhý materiál, který nepohlcuje prach a skvěle odvádí pot. Díky tomu se nemusí tak často prát a oděvní produkty ze lnu vydrží déle ve svém neměnném stavu. Na omak příjemně chladí a ma skvělou vodivost tepla. Typicky zmačkaný vzhled umocňuje přírodní vzhled a dodává oděvu svojí osobitost. 

Nejtypičtějším materiálem na území České Republiky je právě len. Na našem území má dlouholetou tradici především díky velmi rozvinutému textilnímu průmyslu a firmám, které se zpracováním lnu zabývaly. V dnešní době ale pěstování lnu ustupuje z důvodu nízkých dotací. Výsevu a konečné úpravě lnu se na našem území věnuje jen něco málo desítek nadšenců. Len na svůj růst spotřebuje daleko méně vody než bavlna a nemusí se hnojit ani chemicky ošetřovat. Proto je jeho pěstování daleko ekologičtější a šetrnější k přírodě.

800.00 Kč